„Śladami matematyki” – naukowa wyprawa do Szczecina
Dnia 25.04.2026 r. odbyła się wycieczka koła matematycznego „Śladami matematyki” do Szczecina. Celem wyjazdu było poszerzenie wiedzy uczniów poprzez poznawanie matematyki i nauki w praktyce oraz integracja uczestników.
Podczas wycieczki odwiedziliśmy Morskie Centrum Nauki, gdzie mieliśmy okazję uczestniczyć w interaktywnych wystawach oraz eksperymentach naukowych, które w ciekawy sposób przybliżyły zagadnienia z zakresu matematyki, fizyki i techniki. Następnie udaliśmy się do planetarium, gdzie obejrzeliśmy film pt. „Ekspedycja Rafa”, który w interesujący sposób przybliżył zagadnienia związane z naukami przyrodniczymi. Kolejnym punktem programu był spacer po centrum miasta Szczecina, podczas którego mogliśmy zobaczyć najważniejsze miejsca oraz poczuć atmosferę miasta.
Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła wielu cennych doświadczeń oraz wiedzy. Opiekę nad uczniami sprawowały pani Anna Gorońska oraz pani Alina Stephan-Śmidoda.









