6 grudnia 2023

" Skamieniałości- niemi świadkowie minionych epok."

Na kolejnym spotkaniu w ramach szkolnego projektu edukacji ekologicznej, uczniowie klas medyczno- przyrodniczych gościli doktora nauk o Ziemi, geologa, paleontologa, który realizuje obserwacje z zakresu geomorfologii, hydrologii i hydrogeologii na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Tym razem wiodącym tematem była ewolucja życia na Ziemi oraz wpływ człowieka na bioróżnorodność.

Alina Śmidoda

Dnia 28.11 w naszej szkole, w ramach edukacji ekologicznej, odbyło się spotkanie z dr. Michałem Lorenzem, pracownikiem badawczo-technicznym Stacji Ekologicznej w Jeziorach. Wykład poświęcony był paleontologii czyli szeroko rozumianej nauce o skamieniałościach. Dla przypomnienia, skamieniałości to zachowane szczątki oraz ślady organizmów. Nasz wybitny gość przedstawił nam historię powstania skamieniałości i posługując się ich szczątkami, przybliżył historię życia organizmów. Wykład był niezwykle ciekawy i inspirujący. Dzięki temu spotkaniu pogłębiłam swoją wiedzę na temat procesu ewolucji. Dowiedziałam się, że badając skamieniałości wymarłych już gatunków jesteśmy w stanie prześledzić jej poszczególne etapy. Wiedza ta pozwoliła mi odkryć przeszłość naszej planety.

Martyna

Ciekawe jest to jak możemy poznawać życie które było kilka tysięcy czy miliardów lat temu ( a jest to bardzo dawno co jest niesamowite).
Bardzo dużo się dowiedziałam z tego spotkania.
Mogłam trochę odnieść moją wiedzę do tego co mówił prelegent .
Trochę mnie to zainspirowało do zainteresowania się paleontologią

Julia

uczniowie klas medyczno- przyrodniczych wraz z gościem.
dowody ewolucji
uczniowie klas medyczno- przyrodniczych wraz z gościem
uczniowie klas medyczno- przyrodniczych