13 listopada 2018

100 Rocznica Odzyskania Niepodległości i nadanie sztandaru Liceum Ogólnokształcącemu im. Powstańców Wielkopolskich w Tarnowie Podgórnym, to podwójna uroczystość jaką przeżywała społeczność szkolna w piątek 9 listopada 2018 roku.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania zaproszonych gości, którzy w takt muzyki z epoki byli witani przez uczniów wystylizowanych w duchu tamtych czasów.

Oficjalna część uroczystości rozpoczęła się odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu państwowego. Kolejnym etapem uroczystości było przekazanie sztandaru, przez  wójta gminy Pana Tadeusz Czajkę, dyrektorowi liceum Pani Mirosławie Przyłudzkiej – Moryl.  która po złożeniu przysięgi przez poczet sztandarowy powierzyła go uczniom.

Po przemowach wójta gminy Pana Tadeusza Czajki, dyrektora muzeum Powstańcow Wielkopolskich w Lusowie dra Michała Krzyżaniaka i dyrektora liceum Mirosławy Przyłudzkiej Moryl, został odczytany list Marszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Marka Woźniaka.

Część oficjalna zakończyła się wyprowadzeniem pocztu sztandarowego. Dalszy etap uroczystości miał już zdecydowanie bardziej swobodny charakter, nastąpiło podsumowanie konkursów - literackiego i międzyklasowego oraz wręczenie nagród.

Ostatnim punktem, a zarazem mocnym akcentem 100 Rocznicy Odzyskania  Niepodległości przez Polskę był spektakl przygotowany przez szkolną grupę teatralną „Przy Okazji” wraz z opiekunem panią Grażyną Smolibocką.

DSC_1206
DSC_1227