20 listopada 2020

45 Olimpiada Języka Angielskiego - wyniki etapu szkolnego

20 listopada 2020 odbyła się 45 Olimpiada Języka Angielskiego – do etapu szkolnego konkursu przystąpiło 28 uczniów naszego liceum. Konkurs polegał  na wypełnieniu obszernego testu na bardzo wysokim poziomie językowym i wykazaniu się biegłą znajomością słownictwa oraz zasad i reguł gramatycznych. Test obejmował zadania, które wymagały wstawienia odpowiednich słów, zwrotów, wyrażeń, form gramatycznych oraz tłumaczeniu zwrotów i zdań. Przejście do kolejnego etapu gwarantowało uzyskanie 30 na 60 pkt.

Mamy zaszczyt poinformować, że najwięcej punktów i możliwość przejścia do do drugiego etapu konkursu  otrzymał uczeń klasy 2cg Lorenzo Straszewski.

baner Olimpiady Języka angielskiego