2 marca 2023

Był oskarżony, adwokaci, powódka, sędziowie, a nawet świadkowie...

2 marca 2023 roku klasa II A, realizując założenia profilu, uczestniczyła w warsztatach prawniczych. Gościliśmy sędzię Małgorzatę Grzegorczyk-Pomin, która zaaranżowała symulację rozprawy. Uczniowie dostali wcześniej materiały, dzięki którym mogli wejść w swoje role i na własnej skórze poczuć ducha rozprawy sądowej. Był oskarżony, adwokaci, powódka, sędziowie, a nawet świadkowie. Osoby, uczestniczące aktywnie w rozprawie, bardzo wczuły się w swoje role; widać było, że weszli w atmosferę rodem z sali sądowej. Dla oglądających rozprawa była także interesująca, dzięki emocjom, które jej uczestnicy wyrażali. Podsumowując temat, uczniowie uważają warsztaty marcowe za bardzo udane.

Antoni Jerzmanowski, kl. II A
Warsztaty prawnicze kl. II A