8 czerwca 2023

Drugi Turniej Debat Oksfordzkich za nami

W naszej szkole już drugi raz odbył się Turniej Debat Oksfordzkich dla Szkół Podstawowych z Gminy Tarnowo Podgórne. Wszystkie szkoły zadebatowały. Sędziowali i marszałkowali debatanci z Licealnego Koła Debat Oksfordzkich. Całe wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 8 rano, a zakończyło debatą finałową o 15. Młodzi debatanci pochylali się nad zagadnieniami dotyczącymi ekologii, edukacji, social mediów i prawa wyborczego dla młodych ludzi. To niesamowite, że w Gminie Tarnowo Podgórne mamy tak dużo młodych, dla których kulturalna dyskusja, walka na argumenty jest tak ważna. To daje nadzieję, że standardy debaty publicznej zmieniają się na lepsze, a właśnie taki jest cel Debat w Liceum w Tarnowie Podgórnym.
Uroczystość uświetniła obecność władz Gminy z Panem Wójtem Tadeuszem Czajką na czele. Gmina Tarnowo Podgórne objęła Turniej honorowym patronatem i ufundowała nagrody dla uczestników.
Jako społeczność szkolna jesteśmy niezwykle dumni z szeregu działań, które nasi debatujący licealiści podjęli, aby pomóc młodszym kolegom się przygotować. Szkolili, sędziowali, marszałkowali - to był niezwykle pracowity czas ! Brawo!
Mistrzostwo zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Ceradzu Kościelnym, a trzecie - Szkoła Podstawowa z Przeźmierowa.
Najlepszą mówczynią Turnieju okazała się Basia Lewandowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tarnowie Podgórnym.
Wiemy, że wielu z Was Młodzi Debatanci wybiera się do naszej szkoły, trzymamy kciuki za rekrutację i liczymy na to, że od września będziemy już razem pracować, ale - jak głosi gminne hasło - poziom wyżej!
Kolaż zdjęć z drugiego Turnieju Debat Oksfordzkich dla SP
Drugi Turniej Debat Oksfordzkich dla SP organizowany przez LO