20 czerwca 2018

Gala Młode Lwy

Dnia 20 czerwca odbyła sie w naszej gminie "Gala Młodych Lwów". Nagrody przyznawano w pięciu kategoriach: Młody Artysta, Młody Sportowiec,  Młody Naukowiec, Młody Społecznik i w kategorii Oddany dla Młodych. Anna Dudziak została zwyciężczynią w kategorii Młody Naukowiec. Uzasadnienie tego wyboru, które podała kapituła umieszczamy poniżej.

Goście obecni na uroczystości (wśród których znaleźli się Rodzice Ani i jej siostrzyczka) na zakończenie wykonywali pamiątkowe zdjęcia.

Uczennica  klasy II B z rozszerzoną matematyka i informatyką  w Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Wielkopolskich w Tarnowie Podgórnym. Ma różne zainteresowania. Kocha zwierzęta, zwłaszcza konie i psy . Jej  ulubionym zajęciem jest jazda konna. Mówi, że mogłaby spędzać w stajni całe dnie. Posiada Brązową Odznakę Jeździecką. Najbardziej fascynuje ją  możliwość porozumienia się z tak bardzo niezależnym stworzeniem. Lubi zagłębiać się w tajniki języka koni, zwanego przez jego odkrywcę, Monty’ego Robetrsa, językiem Equus. Polega on na stosowaniu serii gestów, które są zrozumiałe dla koni, gdyż pochodzą z obserwacji zachowań mustangów żyjących na wolności. Jest również pod wrażeniem odkryć Pani Lindy Tellington-Jones, która opracowała techniki masażu T-Touch, a także opisała jak na podstawie wyglądu głowy konia można określić jego charakter. Jej  największym marzeniem  jest  pojechać osobiście do tych dwóch osób i mieć u nich praktyki. Oprócz koni zimą lubi jeździć na nartach czy łyżwach, a latem pływać. Skończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Karola Kurpińskiego w Poznaniu, w cyklu sześcioletnim, ucząc się gry na fortepianie. Dziś chętnie siada, w wolnych chwilach, do tego instrumentu. Poza tym dużą przyjemność daje jej  zgłębianie tajników matematyki. To niesamowite jak taka prosta rzecz, np. rozwikłanie zagadki matematycznej albo udowodnienie jakiegoś twierdzenia sprawia jej  wiele radości Jak sama twierdzi:” Cudownie jest porozmawiać o problemach matematycznych z osobami, które również to interesuje i przy okazji spędzić czas w miłym towarzystwie. Wszystko co w życiu robię jest możliwe, dzięki mojej cudownej rodzinie, którą bardzo kocham i ludziom, którzy mnie otaczają „.

Jest wzorową uczennicą . Niezwykle systematyczną i obowiązkową. Zainteresowania Ani nie ograniczają się jedynie do matematyki. Jest bardzo  zaciekawiona wieloma problemami z zakresu wiedzy ogólnej. Jest to dzisiaj  rzadkość wśród młodych ludzi. W codziennym życiu szkolnym dużą radość sprawia jej rozmowa z nauczycielem i wyjaśnianie nurtujących ją kwestii. Można powiedzieć, że pod pewnymi względami jest człowiekiem renesansu.

5  Bez tytułu
Ania 1Bez tytułu