MENU
17 maja 2020

Gminny Konkurs Ekologiczny " ZŁAP DESZCZ "

Z każdym rokiem przyroda coraz silniej sygnalizuje nam, że nadmierne jej eksploatowanie prowadzi do bardzo złych zmian w środowisku. Chcąc spowolnić, zatrzymać, a w przyszłości odwrócić negatywne zmiany, które codziennie obserwujemy w otaczającym nas świecie, powinniśmy otoczyć ją coraz większą troską i z coraz większym poszanowaniem podchodzić do jej zasobów.
W naszej Gminie od lat prowadzimy szereg działań, które z pewnością wspierają środowisko. Jako jedni z pierwszych w Polsce wprowadziliśmy segregację śmieci i źródła (kilka lat wcześniej niż nakazał nam to ustawodawca), wybudowaliśmy zbiorniki retencyjne w Baranowie, chroniące Jezioro Kierskie, stale inwestujemy w rozwój komunikacji publicznej, wymianę autobusów na niskoemisyjne, rozwój dróg rowerowych, dofinansowujemy wymianę pieców na paliwo stałe. Prowadziliśmy również dofinansowanie budowy paneli fotowoltaicznych. Teraz śladem kilku samorządów, chcemy Was zachęcić do zadbania w sposób dostępny dla każdego o jeden z najcenniejszych zasobów naszej planety – o wodę.
Zachęcamy do realizacji instalacji do łapania wód opadowych i następnie do wykorzystywania tego skarbu w ogrodzie, w domu czy w firmie. Zapraszamy do nadsyłania zdjęć dokumentujących Wasze instalacje, ich budowę, czy już końcowy sposób wykorzystywania wód opadowych.

Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie?
• Obowiązkowo kliknij w link [https://bit.ly/3dZ4y4j] i pod regulaminem napisz „akceptuję regulamin”
• dodaj zdjęcie w komentarzu pod postem na naszym Facebooku [https://bit.ly/2Tbfcgi] i dopisz nazwę miejscowości,
• pierwsza edycja konkursu potrwa do 12 czerwca 2020 r. do godz. 12.00,
• sześciu autorów zdjęć, których zdjęcia otrzymają największą liczbą polubień, zostanie nagrodzonych atrakcyjnymi nagrodami,
• warunkiem udziału w konkursie jest realizacja instalacji na terenie Gminy Tarnowo Podgórne.
Do udziału w konkursie zaprasza Ewa Jurasz, Przewodnicząca Komisji Ochrony Środowiska
ZŁAP DESZCZ_grafika_niebieski1
       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.