Akcja Żonkile

Akcja Żonkile 2024

Dnia 19 kwietnia 1943 roku w getcie warszawskim wybuchło powstanie. Od kilku lat Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje akcję „Żonkile”, mającą na celu upamiętnienie tego wydarzenia oraz edukację społeczeństwa polskiego.

Samorząd Uczniowski LOTP po raz kolejny zaangażował się w tą akcję. Uczniowie przez kilka dni przygotowywali papierowe żółte żonkile, które symbolizują to powstanie. W sumie powstało ponad 500 szt. 19 kwietnia w godzinach porannych zostały one rozdane wszystkim uczniom i pracownikom liceum a także wszystkim pracowników Urzędu Gminy w Tarnowie Podgórnym z panem Wójtem Tadeuszem Czajką na czele.

Nasza szkoła już po raz trzeci uczestniczyła w tej akcji.

Niech łączy nas pamięć!

Anna Kępińska – Dymel