14 marca 2024

Miasto Pi

12 marca obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Matematyki, a 14 marca – Międzynarodowy Dzień Liczby Pi oraz Międzynarodowy Dzień Matematyki. Z tej okazji uczniowie klas pierwszych w specjalny sposób uczcili liczbę pi, zwaną również ludolfiną. Korzystając z serwisu My pi day odnaleźli w rozwinięciu dziesiętnym liczby pi swoją datę urodzenia. Uczniowie mierzyli również obwody i średnice napotkanych przedmiotów podczas spaceru po gminie, a następnie dzielili otrzymane wartości, aby uzyskać magiczną liczbę pi. A na sam koniec matematycznych przygód zbudowali Pi (π) City Skyline, czy Miasto Liczby Pi.
Miasto Pi - praca uczniów
MIASTO PI PRACA 1