28 października 2024

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

W dniach 9-11 października, w ramach realizowanego od zeszłego roku projektu, w naszym liceum odbyły się liczne wydarzenia związane ze Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego. W środę 9 października pan Tomasz Bilicki, specjalista w zakresie psychotraumatologii i psychologii motywacji, przeprowadził warsztaty dla licealistów z zakresu interwencji kryzysowej. W czwartek 10 października odbyła się debata oksfordzka, w której brali udział uczniowie i nauczyciele, a teza z którą mierzyli się uczestnicy brzmiała „media społecznościowe mają bardziej negatywny niż pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne”. W debacie uczestniczyli goście: I Zastępca Wójta Gminy Tarnowo Podgórne Ewa Noszczyńska–Szkurat, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Integracji Europejskiej w Tarnowie Podgórnym Halina Topolewska, prezeska Fundacji Mój Mount Everest Marta Żak-Jędrzejewska i ekspert w dziedzinie psychotraumatologii Tomasz Bilicki. Pan Tomasz w tym dniu przeprowadził również szkolenie dla nauczycieli i specjalistów w zakresie interwencji kryzysowej i pozostając w tym temacie, w piątek 11 października, zrealizował także warsztaty dla klas pierwszych.
Szczególne podziękowania składamy dla pani Marty Żak-Jędrzejewskiej. Poprzez wsparcie prowadzonej przez nią Fundacji Mój Mount Everest mogliśmy przeprowadzić warsztaty, szkolenie i uświetnić Dzień Zdrowia Psychicznego obecnością pana Tomasza Bilickiego.

Zespół ds. pomocy p-p

Warsztaty Interwencja kryzysowa (2)
Warsztaty Interwencja kryzysowa (1)
Warsztaty Interwencja kryzysowa (4)