31 maja 2024

Finał kampanii " Drugie życie".

Od stycznia 2024 roku uczennice klas 2’ i 3  medyczno- przyrodniczych naszej szkoły są świadomymi członkami promującymi idee kampanii „Drugie życie” wśród uczniów, nauczycieli i rodziców.

23 maja 2024 roku przeprowadziliśmy kolejne działanie kampanijne, polegające na promocji oświadczeń woli – małych, niepozornych dokumentów, które za sprawą podpisu zyskują niezwykła moc. Jedno świadome wyrażenie zgody na oddanie swoich narządów do przeszczepu jest decyzją, która może przywrócić zdrowie, a nawet uratować życie. Tak jak poprzednim razem, zainteresowanie rodziców było spore.  Wiedza dotycząca transplantacji i świadomość problemu wśród  dorosłych zaowocowała tym, że rozdaliśmy dużą liczbę oświadczeń. Bardzo nas to cieszy. Tym samym kolejny etap naszych działań możemy uznać za udany.

szkolny koordynator
                                                                                                                        Alina  Śmidoda