31 maja 2024

Konkursy języka angielskiego - RECAP

W temacie konkursów języka angielskiego trochę się działo w tym roku, bo nasi uczniowie chętnie podejmują wyzwania. I tak oto pod koniec października 19 osób wzięło udział w pierwszym etapie Olimpiady Języka Angielskiego organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych w Poznaniu. Nie było lekko, ponieważ trzeba było wykazać się znajomością bardzo zaawansowanego słownictwa (np. indubitably, fallacious, hackneyed) oraz złożonych struktur gramatycznych. Mimo wysokiego poziomu konkurs ten cieszy się olbrzymią popularnością i w tegorocznym pierwszym etapie brało udział blisko 45 tysięcy młodzieży. Najwyższy wynik w naszej szkole uzyskał Krzysztof Bogdaszewski z klasy 3c. Brawo!

W połowie listopada odbył się finał konkursu literowania w języku angielskim Spelling Beast poprzedzony eliminacjami wewnątrzklasowymi. Atrakcyjne nagrody dla zwycięzców ufundowało wydawnictwo Pearson. Uczestnicy mieli okazję przećwiczyć pisownię słówek, które mogą być bardzo przydatne na maturze. Okazuje się, że 14-literowe słowa niekoniecznie są najtrudniejsze, bo można też zostać zaskoczonym dodatkowym ‘e’ w ‘believe’. Do finału zakwalifikowało się 12 osób, wśród których najlepsza okazała się Hanna Walczykowska z klasy 1c. Gratulujemy!

5 marca odbył się w szkole Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Fox”. Nasi uczniowie startowali w dwóch kategoriach: Lions, gdzie wymagana była znajomość lektury “Frankenstein” Mary Shelley oraz Eagles, gdzie należało przeczytać “The Picture of Dorian Gray” Oscara Wilde’a. Konkurs polega na wypełnieniu testu wielokrotnego wyboru, który sprawdza wiedzę językową oraz znajomość kultury krajów angielskiego obszaru językowego. W rankingu, wśród szkół powiatu poznańskiego nasza szkoła zajmuje obecnie 7 miejsce, a wyróżnienie od organizatorów otrzymała w tym roku Nina Dołkowska z klasy 2B. Gratulacje!
Uczniowie podczas konkursu z języka angielskiego - kolaz zdjęć
Uczniowie podczas konkursu z języka angielskiego
Uczniowie podczas konkursu z języka angielskiego - dyplom