10 czerwca 2024 | Anna Gorońska

Uroczysta gala podsumowująca Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Matematyka bez Granic"- edycja 2023/2024

We wtorek 4.06.2024, w pięknej auli Wydziału Matematyki i Informatyki  UAM w Poznaniu, odbyła się uroczysta gala podsumowująca tegoroczną edycję Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Matematyka bez Granic". Wydarzenie to licznie zgromadziło młodych matematyków, nauczycieli, przedstawicieli uczelni, instytucji oświatowych oraz sponsorów. Tegoroczny konkurs MBG odbył się po raz XXXV i tylko w samej Wielkopolsce wzięło w nim udział ponad 2000 uczniów, co świadczy o dużym zainteresowaniu ideą zawodów. Organizatorem konkursu w regionie jest Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Tarnowie Podgórnym.

Kategoria szkół podstawowych:

• I miejsce- klasa 8a z Piątkowskiej Szkoły Społecznej im. Wandy Błeńskiej w Poznaniu;
  • II miejsce- klasa 8b z Piątkowskiej Szkoły Społecznej im. Wandy Błeńskiej w Poznaniu;
  • III miejsce- klasa 8b ze Szkoły Podstawowej im. Charlesa de Gaulle’a w Poznaniu.

Kategoria szkół ponadpodstawowych:

• I miejsce- klasa 1B z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu;
  • II miejsce- klasa IB z III Licceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Kantego w Poznaniu;
  • III miejsce- klasa 1A z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Organizacja tak dużego przedsięwzięcia wymagała zaangażowania wielu osób i instytucji. Specjalne podziękowania zostały skierowane do Kuratorium Oświaty, Powiatu Poznańskiego i firm: Robo-Kop, Democo Poland, Schattdecor oraz Komplet Polska, którzy ufundowali nagrody.

Uroczysta gala podsumowująca Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Matematyka bez Granic" była wyjątkowym wydarzeniem, które zakończyło się  się wykładem popularno-naukowym wygłoszonym przez pana dr Bartosza Naskręckiego pt.” Czy AI zastąpi matematyków?”.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu pasji matematycznych. Do zobaczenia na kolejnej edycji!

Anna Gorońska

Koordynator konkursu MBG w Wielkopolsce