12 grudnia 2022

Pasja łączy pokolenia- bioróżnorodność.

9 grudnia 2022 roku uczniowie uczestniczyli w kolejnym ‘Spotkaniu z…”. Tym razem gościliśmy Pana Juliusza Samoląga , ojca jednej z uczennic z klasy  I C, który od wielu lat zajmuje się liczeniem nietoperzy w Polsce i od zawsze interesuje się problematyką ekologiczną dotyczącą szacunku do różnorodności świata ożywionego. Drugim zaproszonym gościem był absolwent naszej szkoły z klasy z rozszerzoną biologią, Bartosz Zwoliński, który  obecnie jest studentem trzeciego roku Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na kierunku Leśnictwo i który aktywnie działa w Kole naukowym Studentów w tym w Sekcji Chiripterologicznej Uniwersytetu. Panowie współpracują od wielu lat. Łączy ich wspólna pasja i zainteresowania. W bardzo interesujący sposób przekazali uczestnikom spotkania wiele ciekawych informacji z zakresu prowadzonych badań  i obserwacji nietoperzy w Polsce. Wartością dodaną spotkania była interakcja między naszymi gośćmi a uczniami, która bardzo je uatrakcyjniła. Każdy z uczestników mógł doświadczyć ile pożytku wynika ze współpracy międzypokoleniowej oraz jak ważne jest, aby w życiu mieć swoje pasje, które motywują i ukierunkowują na rozwijające pod każdym względem relacje.

Alina Śmidoda

Image (11)