29 września 2024

IV Szkolny Rajd Powstańczy

W dniu 19 września odbył się IV Szkolny Rajd Powstańczy,  wydarzenie corocznie organizowane dla uczniów naszej szkoły dumnie noszącej imię Powstańców Wielkopolskich. Start rajdu znajdował się przed budynkiem szkoły, a meta na plaży w Lusowie. Głównym zadaniem uczniów było dotarcie wraz z wychowawcami do wylosowanego miejsca w jak największym składzie i jak najszybszym czasie. Aby zaliczyć rajd każda grupa miała zadanie zrobić zdjęcie w miejscu związanym z Powstaniem Wielkopolskim m.in. grób Generała Dowbora –Muśnickiego czy Muzeum Powstania w Lusowie. Tradycją rajdu są uczestnicy przebrani w stroje z tamtej epoki. W tym roku mogliśmy oceniać kreatywność w doborze stroju nie tylko chłopców, ale również dziewczyn. Dzięki temu mamy nadzieję, że herstoria Powstania Wielkopolskiego  stanie się bardziej popularna wśród uczniów jak i nauczycieli naszego Liceum.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje sportowe, które perfekcyjnie zostały jak zwykle przygotowane przez naszych nauczycieli wf-u. Pogoda dopisała, ciasto i drożdżówki były pyszne. Na podsumowanie rywalizacji zaczekamy do dnia 11 listopada – Święta Niepodległosci.

Rajd Powstańczy
Rajd Powstańczy2