19 października 2024

Ekologia Integralna.

Mimo olbrzymich wysiłków podejmowanych na rzecz środowiska widać postępujące zniszczenie ekosystemów oraz zobojętnienie i lekceważenie zagrożeń. Dlatego spotkanie uczniów ze specjalistą w tym zakresie, było kolejnym działaniem mającym na celu dostarczenie nowych impulsów i inspiracji dla kształtowania postaw proekologicznych. Spotkanie odbyło się w ramach Festiwalu Ekologii Integralnej, czyli poszukiwania i odnajdywania nieoczywistych związków między naturą, kulturą i duchowością. Nasz gość mówił o rozwoju ludzkości z poszanowaniem zasad ochrony środowiska. Zachęcał do większej wrażliwości, by z czystych zasobów Ziemi mogły korzystać przyszłe pokolenia. Warto zauważyć, że to, jak będzie wyglądała przyszłość w tym zakresie zależy od każdego z nas.

organizatorka spotkania

Alina Stephan- Śmidoda

Nasz gość podczas spotkania z uczniami
Uczniowie klas z rozszerzoną biologią podczas spotkania
Nasz gość podczas spotkania z uczniami.
Uczniowie klas z rozszerzoną biologią podczas spotkania
Nasz gość podczas spotkania z uczniami.