23 października 2023

V Edycja Szkolnego Konkursu Literackiego Inspirowanego Twórczością Noblistów

I widzę siebie, jak stoję i patrzę na obraz z dwiema kreskami, fioletową i brązową, które krzyżują się pośrodku, na podłużny obraz, i widzę, że malowałem te linie powoli, gęstą farbą olejną, a farba spłynęła i w miejscu, gdzie brązowa linia krzyżuje się z fioletową, kolory, ściekając, pięknie się mieszają, i myślę sobie, że to nie jest żaden obraz, ale jednocześnie obraz jest taki, jaki powinien być, jest skończony, nie pozostało nic więcej do zrobienia (…)

Jon Fosse   „Drugie imię. Septologia I-II”

Jon Fosse to norweski pisarz, który w tym roku otrzymał Literacką Nagrodę Nobla.  Cytowany fragment to początek  utworu, którego bohater-malarz  tworzy obraz siebie i swojego otoczenia nie tylko za pomocą farb, ale- przede wszystkim- słów. Jeśli Ty również chciałbyś słowami namalować lub wykreować jakąś cząstkę świata, to ten konkurs jest dla Ciebie.

Do konkursu można zgłaszać teksty literackie (pisane wierszem lub prozą) lub paraliterackie  (list literacki, pamiętnik, esej).

Tematyka prac dowolna.

Prace powinny być napisane w formie elektronicznej.

Objętość teksu nie może przekraczać 10000 znaków ze spacjami.

Uczestnik może zgłosić  do konkursu nie więcej niż 2 utwory.

Prace przesyłamy do 6 grudnia  2023 pocztą elektroniczną na adres: m.kokorzycki@liceumtp.edu.pl lub osobiście przynosimy do biblioteki szkolnej.

Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.

jon_fosse_plakat__5_