22 kwietnia 2024

Wizyta Posła na Sejm Franciszka Sterczewskiego

Klasy językowo – prawnicze uczestniczyły w spotkaniu z posłem Franciszkiem Sterczewskim, podczas którego poznały sylwetkę parlamentarzysty jako aktywisty miejskiego, społecznika i polityka. Formuła wizyty umożliwiła uczniom zadawanie pytań, z czego chętnie skorzystali. Poruszane zagadnienia dotyczyły m.in. wartości ważnych dla działaczy publicznych, przyczyn zdystansowania się młodych ludzi do świata polityki, a także kultury sejmowej debaty. Poseł Franciszek Sterczewski odczarował wizerunek polityka „chłodnego garniturowca” – był rzeczowy, ale z łatwością nawiązywał kontakt z uczniami, czym szybko zdobył ich sympatię. To była wartościowe i sympatyczne spotkanie.
Wizyta Posła na Sejm Franciszka Sterczewskiego - kolaż zdjęć