Ja, Ty oraz Inny

Harmonogram działań w ramach projektu edukacyjno - artystycznego

„Ja, Ty oraz Inny”  2017/2018

1. Poznaj Innego

Zadania dotyczyć będą poszukiwania odpowiedzi na pytanie „Kim jest Inny?”; uświadomienia uczniom mnogości znaczeń określenia Inny.

*Przygotowanie przez szkoły różnych zadań, np. prezentacji pokazującej, że Inny ma różne oblicza, recytacji wierszy, śpiewania piosenek związanych z powyższym zagadnieniem i inne (Każda szkoła otrzymuje jedno zadanie).

*Opracowanie pytań do sondy ulicznej na temat inności.

*Obejrzenie spektaklu pantomimicznego „Samotny pośród ludzi”.

*Do działania należy wytypować 8 – osobowy zespół złożony z przedstawicieli klas trzecich lub wybranej klasy trzeciej (ewentualnie koła teatralnego).

Termin realizacji – 17 XI  2017

Miejsce – LO w Tarnowie Podgórnym; od godziny 12.00 do 14.30.

2.  Czy jestem tolerancyjna / tolerancyjny?

*Prowadzenie lekcji wychowawczych przez uczniów Liceum na temat tolerancji; kształtowanie postawy tolerancji wobec odmienności narodowych, kulturowych, światopoglądowych, obyczajowych, społecznych, a także wynikających z chorób i niepełnosprawności.

*Zajęcia poprowadzą uczniowie LO wspomagani przez nauczyciela.

*Uczestnicy – klasy trzecie.

Termin realizacji: od grudnia do kwietnia - prowadzenie lekcji (dokładne daty zostaną ustalone w porozumieniami ze szkołami).

Miejsce – macierzyste szkoły

3. Ja wobec Innego

*Uczestnictwo w debacie przygotowanej przez licealny Klub Dyskusyjny.

*Wykonywanie zadań przygotowanych przez organizatorów, a następnie ich prezentacja (plakaty, analiza i interpretacja tekstów poetyckich związanych z motywem przewodnim).

*Ćwiczenia warsztatowe związane z poznawaniem technik dramowych – ćwiczenia na koncentrację, budowanie relacji w grupie.

*Do działań należy wytypować 8- osobowy zespół złożony z uczniów klasy trzeciej / klas trzecich ewentualnie grupę teatralną.

Termin realizacji – 2 II  2018

Miejsce – LO w Tarnowie Podgórnym; od godziny 12.00 do 14.30

4.  Inność to różnorodność świata

Zadania dotyczyć będą ukazania wartości inności świata, wyrażającej się w jego różnorodności.

*Przygotowanie piosenek i układów tanecznych (pod kierunkiem uczniów z grupy teatralnej Liceum, instruktora z Teatru Tańca „Sortownia” i instruktora piosenkarza / piosenkarki) do tematu „Inność to różnorodność.

*Ćwiczenia redakcyjne (układanie wiersza lub piosenki) i dramowe (przygotowanie scenki teatralnej) dotyczące powyższego tematu.

*Do działań należy wytypować 8 – osobowy zespół złożony z uczniów klasy trzeciej / klas trzecich.

Termin realizacji – 13 IV  2018

Miejsce – LO w Tarnowie Podgórnym