9 czerwca 2016

Jubileusz Chrztu Polski 966-2016 Bądźcie wierni łasce chrztu świętego

8 września  2016 roku odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży o jubileuszu chrztu Polski

II miejsce w kategorii praca ponadgimnazjalna dla naszego ucznia Dawida Kapturczaka

Trzydzieścioro uczniów zostało nagrodzonych w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży pt. „Bądźcie wierni łasce chrztu świętego. Jubileusz Chrztu Polski 966-2016”. Uroczystość, połączona z wernisażem prac, w której wziął udział abp Stanisław Gądecki, odbyła się w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu.

„Na konkurs wpłynęło ponad 900 prac uczniów z całej Polski.

Uczniowie rywalizowali w pięciu kategoriach, mieli wykonać pracę plastyczną zgodnie z tematem konkursu „Jubileusz Chrztu Polski 966-2016. Bądźcie wierni łasce chrztu świętego”, dowolną techniką plastyczną: malarstwo, grafika, rysunek, komiks, kolaż, mozaika.

Jury pod przewodnictwem prof. Karoliny Komasy, dziekan Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, wyłoniło nagrodzone prace w pięciu kategoriach oraz przyznało wyróżnienia.

IMG_1518 (1)