7 maja 2026
"Każdy z każdym"
W czwartkowy poranek, dnia 07.05. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opalenicy został rozegrany Final Rejonu Poznań Zachód w Koszykówce 3x3 Dziewcząt w ramach XXVII Licealiady. Dziś, w tej samej hali odbył się Finał Rejonu PT Zachód Chłopców.
Turniej rozegrano systemem ,,każdy z każdym" zgodnie z zasadami koszykówki 3x3.
W rywalizacji dziewcząt, reprezentacja LOTP, w skladzie: Karolina Polus, Kinga Selaszuk, Alicja Bator i Zofia Kruk zajęły III m-ce. Zawody wygrały dziewczęta z LO 2 w Swarzędzu, zaś drugie miejsce wywalczyła reprezentacja ZST z Grodziska Wielkopolskiego.
W rywalizacji chłopców nasza reprezentacja, w skladzie: Wojciech Pietrzak, Julian Kłobus, Dominik Kotecki i Michał Skorupski, zajęła IV m-ce. Zawody zwyciężyli chłopaki z ZS 2 w Nowym Tomyślu, II m-ce wywalczył ZST Międzychód a III m-ce ZS 1 we Wronkach.
Gratulujemy wyników i dziękujemy za serce do walki oraz godne reprezentowanie naszego liceum.











