14 maja 2020

Klasa B - Profil politechniczno-ekonomiczny

Adresowany jest do uczniów, którzy zamierzają studiować na kierunkach ścisłych Politechniki Poznańskiej, Uniwerystetu Ekonomicznego czy UAM. Do najbardziej popularnych należą: matematyka, informatyka, grafika komputerowa, ekonomia, budownictwo, zarządzanie i marketing, księgowość i finanse.

Przedmioty rozszerzone to: matematyka, język angielski oraz informatyka

Uczniowie tej klasy w ramach zajęć mają możliwość uczestniczenia w:

- wykładach na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu np. seria „Po Indeks z Pitagorasem”. Zajęcia powyższe
   odbywają się w ramach podpisanej współpracy z wydziałem Matematyki i Informatyki UAM.
- organizacji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Matematyka bez Granic”, region Wielkopolska,
- wyjazdach koła matematycznego  „Śladami Matematyki”.  W tym roku szkolnym odbyły się wycieczki do: Gdyni, Berlina,
   Warszawy i Torunia.
- organizacji szkolnego  „Święta liczby PI”, które co roku odbywa się 14 marca,
- udziału w licznych konkursach matematycznych oraz informatycznych.

I B
Wykłady WMiI UAM Poznań