7 stycznia 2019

Kolejne " Spotkanie z..."

7 stycznia 2019 roku gościem w  szkole był pan Prof.dr.hab. Piotr Tryjanowski. Kierownik Instytutu Zoologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który zajmuje się bardzo szerokim spektrum badań. Obecnie najintensywniej rozwija zainteresowania związane z ekologią behawioralną, ekologią populacji, synchronizacją zjawisk w środowisku oraz wpływem żywienia oraz jakości  żywności  na nasze zdrowie. Właśnie tego zakresu  dotyczyło spotkanie naszych uczniów z profesorem.

Spotkanie było bardzo ciekawe, a uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wszystkich przekazywanych im informacji. Mamy nadzieję , że był to kolejny krok rozwijający świadomość ekologiczną nie tylko  uczniów, ale również i innych pracowników naszej szkoły, a zdobyta w trakcie spotkania wiedza będzie niejednokrotnie przydatna w codziennym życiu, zwłaszcza, że tematy te dotyczą każdego z nas.

Wizyta świetnie wpisała się w  odbywające się właśnie „Tydzień Ekologiczny”, podczas którego uczniowie klas z rozszerzoną biologią  przygotowują się  do Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Etap rejonowy  konkursu odbędzie się już 10 stycznia  2019 roku o godzinie 10.00

Organizator spotkania

Samorząd Uczniowski z opiekunem