8 listopada 2017

Kolejne warsztaty UAM-Ogród Botaniczny

Dnia 8 listopada 2017 roku, w ramach cyklu „Edukacyjny dzień w Ogrodzie”, klasa II c uczestniczyła w  ćwiczeniach prowadzonych przez Panią Roksanę Lubkowską z UAM.

Zajęcia, które obyły się w Ogrodzie Botanicznym dotyczyły klasyfikacji roślin. Poznaliśmy klucz do ich oznaczania, a później, przy jego pomocy sami  opisywaliśmy gatunki drzew iglastych . Każdy z uczestników zajęć analizował cechy budowy morfologicznej liści oraz owoców, a na tej podstawie  określał gatunki. Zajęcia wymagały umiejętności dokładnej analizy cech oraz właściwej oceny budowy roślin. Wszystkim udało się prawidłowo rozpoznać gatunki, które  przydzieliła im prowadząca.

Kolejnym punktem zajęć była obserwacja oznaczonych gatunków w ogrodzie.

Na zakończenie zajęć, zebraliśmy liście drzew liściastych i zabraliśmy je ze sobą do szkoły, aby w późniejszym czasie, w szkole,  móc doskonalić umiejętności zdobyte podczas warsztatów.

Po raz kolejny, w bardzo atrakcyjny sposób poszerzaliśmy naszą wiedzę oraz nabywaliśmy umiejętności niezbędne do dalszej nauki biologii.

Warsztaty botaniczne