20 kwietnia 2018 | Anna Dudziak

Koło matematyczne w Łodzi

Wcześnie rano 20 kwietnia 2018 klasy IB i IIB pod opieką p. Anny Gorońskiej i p. Marty Malinowskiej  wyjechały pociągiem do Łodzi w ramach działalności koła matematycznego „Śladami matematyki”. Uczniowie udział wzięli w specjalnie dla nich przygotowanym wykładzie pt. „Jak skutecznie oszukać (się) w matematyce?” na Uniwersytecie Łódzkim. Dowiedzieli się na nim m. in. co to są sofizmaty i szukali ukrytych błędów w równaniach na pierwszy rzut oka wyglądających na poprawnie wykonane, ale dające niezgodne z zasadami matematyki wyniki. Następnie zwiedzili wystawę „Leonardo da Vinci – Energia Umysłu” w Centrum Nauki EC1. Uczniowie mogli zapoznać się z historią tego niesamowitego człowieka i obejrzeć rekonstrukcje jego projektów. Ostatnim punktem programu była najbardziej znana ulica w Łodzi – ul. Piotrkowska. Czas szybko minął, ale mimo zmęczenia, wszyscy wrócili szczęśliwi i zadowoleni z przeżytych doświadczeń.

P1050040
P1050048