13 listopada 2015

Konferencja inaugurująca projekt edukacyjny „Utracone dziedzictwo – losy ziemian w XX wieku” – Poznań, 13 listopada 2015

Instytut Pamięci Narodowej - Poznań

13 listopada 2015 roku w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Bibliotece Raczyńskich przy placu Wolności w Poznaniu odbyła się konferencja inaugurująca projekt edukacyjny dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych „Utracone dziedzictwo – losy ziemian w XX wieku”. Organizatorami projektu są: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu, Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu, Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy i Wielkopolski Oddział Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego.

Celem konferencji jest zachęcenie młodzieży do udziału w ogólnopolskim konkursie oraz zainteresowanie najnowszą historią Polski, w szczególności w jej lokalnym wymiarze, poprzez ukazanie roli społecznej, politycznej i kulturalnej ziemiaństwa. Regulamin konkursu w załączniku.

85-43120
85-43124