16 listopada 2020

Konkursy - j. niemiecki

W listopadzie odbyły się dwa konkursy z języka niemieckiego:

1. Ogólnopolski Konkurs Weltsprachen Abitur, którego organizatorem jest Wydawnictwo Synapsa Sp. z o.o., skierowany do uczniów szkół średnich na wszystkich poziomach edukacyjnych.
Z naszej szkoły wzięło udział 31 uczniów ze wszystkich klas. Zadaniem ich było rozwiązanie testu, na który składały się pytania z zakresu rozumienia tekstu czytanego, znajomości odpowiednich zwrotów i wyrażeń oraz zagadnień gramatycznych. Uczestnik, który uzyska co najmniej 90% zostanie laureatem. Obecnie czekamy na wyniki.

2. 44 Olimpiada Języka Niemieckiego - etap szkolny, polegająca na wypełnieniu obszernego testu na bardzo wysokim poziomie językowym i wykazaniu się biegłą znajomością zasad i reguł gramatycznych. Test obejmował zadania, które wymagały wstawienia odpowiednich słów, zwrotów, wyrażeń, form gramatycznych, tłumaczenia zdań oraz wykazania się sprawnością komunikacyjną. Przejście do kolejnego etapu gwarantowało uzyskanie 60 na 100 pkt.

Nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze, wprawdzie nie udało się przekroczyć wymaganego progu, jednak wykazali się ponadprogramową znajomością języka, za co należą
im się zasłużone gratulacje.
niemiecki