11 grudnia 2023

Łączymy zdobytą wiedzę z praktyką. Zajęcia na UAM.

5 grudnia uczniowie klasy 1 c medyczno- przyrodniczej, uczestniczyli w zajęciach na UAM.

Uczniowie, pracując w grupach doskonali umiejętności obserwacji mikroskopowej i makroskopowej, poznając cechy budowy anatomicznej sukulentów łodygowych i liściowych, zdobywając przy tym wiedzę z zakresu ich różnorodności.

Praktyczna nauka analizy związków przyczynowo- skutkowych dotyczących modyfikacji organów roślinnych pozwoliła na rozszerzenie informacji o tym,  jak rośliny przystosowują się do niedoborów lub okresowego braku wody w środowisku życia.

Uczestnicy pracowali z dużym zaangażowaniem i wykazali się sporą wiedzą, która może znaleźć praktyczne zastosowanie na dalszych etapach nauki.
                                                                                                                               Alina Śmidoda

uczniowie klasy 1 C podczas zajęć na UAM