28 października 2023

Lekcje z ZUS

Po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział w projekcie „Lekcje ZUS”, która realizowana jest w w ramach koła przedmiotowego z MATEKONOM. Młodzież klas pierwszych i drugich uczestniczyła w zajęciach zdobywając wiedzę o ubezpieczeniach społecznych z zasad opłacania składek, przysługujących im świadczeń czy prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Każdy uczeń otrzymał również zeszyt ZUS, który zawierał aktualną wiedzę i kreatywne ćwiczenia. Zwieńczeniem realizowanego projektu "Lekcje ZUS" była olimpiada "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych", która odbyła się 28 października. Zwycięzcy szkolnego etapu olimpiady
  1. Antoni Łyskanowski klasa 1a
  2. Antoni Kniat klasa 1b
  3. Helena Jarocka klasa 2b
zostali zgłoszeni do etapu wojewódzkiego, ale o udziale naszych reprezentantów w wojewódzkim etapie olimpiady decyduje komisja na podstawie wyników uczniów poszczególnych szkół w województwie wielkopolski. Wybiera 20 najlepszych szkół z najlepszymi wynikami i czasem rozwiązania olimpiady. Nasi uczniowie niestety nie zakwalifikowali się do rozgrywek ogólnopolskich .
Mimo wszystko gratulujemy zwycięzcom szkolnych eliminacji!
"Lekcje z ZUS" to ciekawy projekt, który kształtuje świadomość młodzieży, ucząc przy tym by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń (zasady solidaryzmu społecznego), a ponadto daje praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.
Kolaż zdjęć z
uczniowie podczas olimpiady