1 maja 2023

LO TP na sportowo!

Nasza szkoła swoje zmagania sportowe w roku szkolnym 2022/2023 r. rozpoczęła od Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w drużynowych biegach sztafetowych, które odbyły w Mosinie. Uczennice z Tarnowskiego Liceum wybiegały drugie miejsce, a co za tym idzie awans do finału Wielkopolski w Poznaniu.
Jak każdego roku, w październiku, rozpoczęła się rywalizacja międzyszkolna na basenach sportowych. W Kórniku nasza żeńska reprezentacja zajęła drugie miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Pływaniu Drużynowym, przegrywając z dziewczynami z Kórnika o jedną setną sekundy (0,01s.). Srebrny medal dam nam awans do Finału Wojewódzkiego.
Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców były kolejną dyscypliną sportową, w naszym sportowym terminarzu. Nasze reprezentację pojechały do Pecnej, w której, jak co roku, wykazały się wysokimi umiejętnościami zdobywając dwa srebrne medale i awans do kolejnego etapu rozgrywek. W ¼ Finału Województwa Wielkopolskiego dziewczęta zajęły III m-ce.
Sportowy rok 2022 kończyliśmy na kortach badmintonowych w Puszczykowie, gdzie nasze dziewczęta,, Rakiety", w nowym składzie, obroniły złoty medal Powiatu Poznańskiego sprzed ostatnich lat.
Nowy semestr rozpoczeliśmy na Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Unihokeju Chłopców, które odbyły się w Swarzędzu. Po wyrównanych meczach nasza męska reprezentacja zajęła czwarte miejsce w rozgrywkach.
Kolejny medal dla naszego liceum zdobyły nasze siatkarki podczas Mistrzostw Powiatu w Piłce Siatkowej. Drużyna prowadzona przez Tomasza Grześkowiaka przygotowała się do zawodów na szkolnych SKS. Na turnieju dziewczyny pokonały wszystkie przeciwniczki w grupie wychodząc z pierwszego miejsca. W półfinale bez przeszkód pokonały swoje rywalki i awansowały do finału zawodów. Po wyrównanym pojedynku zawodniczki przegrały zajmując wysokie, drugie miejsce.
Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, którzy godnie reprezentowali nasze Liceum oraz ich opiekunom gratulujemy odwagi, wzorowej postawy, woli walki oraz zdobytych sukcesów. Trzymamy kciuki za kolejne udane występy na arenach sportowych . Najbliższe zawody czekają nas 15 maja w plażowej piłce siatkowej.