29 listopada 2021

Młody aktywny obywatel - spotkanie z Wójtem Gminy Tarnowo Podgórne p. Tadeuszem Czajką

Młody aktywny obywatel - Spotkanie uczniów LO im. Powstańców Wielkopolskich w Tarnowie Podgórnym z Wójtem Gminy Tarnowo Podgórne p. Tadeuszem Czajką

W poniedziałek 29 IX br. społeczność naszego liceum miała przyjemność gościć p. Tadeusza Czajkę, Wójta Gminy Tarnowo Podgórne i mieć okazję wysłuchania osoby, która zna samorząd od podszewki oraz rozmawia nie tylko o sukcesach ale też o problemach gminy.

Młodzież mogła zapoznać się z funkcjonowaniem samorządu gminy –  stojącego najbliżej i realizującego najwięcej potrzeb  mieszkańca lokalnej społeczności. Wielu z nas dowiedziało się, jak wiele spraw dotyczących mieszkańców gminy jest realizowane przez samorząd. Nasz gość wskazał również problemy, które stoją przed społecznością Gminy Tarnowo Podgórne np. rosnące koszty utrzymania instytucji oświatowych, których nie pokrywa subwencja państwowa.

Młodzież miała okazję zadania pytań naszemu gościowi i dzięki temu dowiedzieliśmy się o powodach podwyżki cen gazu przez firmę G.EN. GAZ ENERGIA Sp. Z o.o. i działaniach władz gminy zmierzających do wycofania się firmy z decyzji o podwyżce.

Nasze liceum, będąc częścią  wspólnoty lokalnej,  wielokrotnie włączało się w jej działania np.  Młodzieżową Radę Gminy, wolontariat. Wielu uczniów jest otwartych na współpracę z samorządem, i  choć obecne czasy i epidemia covidu  nie sprzyjają aktywności i kontaktom społecznym, nie chcą marnować bezcennego czasu. Spotkanie z Wójtem Gminy Tarnowo Podgórne p. Tadeuszem Czajką dała szansę na to, by  młodzi ludzie popatrzyli na samorząd nie tylko poprzez problemy mieszkańców ale również z perspektywy niełatwych zadań stojących przed władzami gminy.

Tatiana Tatarska

Kolaż zdjęć z wydarzenia