5 września 2020

Narodowe Czytanie 2020

5 września 2020 roku uczestniczyliśmy, jak co roku, w ogólnopolskiej akcji, której inicjatorem był prezydent Bronisław Komorowski, czyli w Narodowym Czytaniu arcydzieł literatury polskiej. W tym roku cała Polska czytała „Balladynę” Juliusza Słowackiego, a uczniowie naszego LO wspierali w tej akcji Bibliotekę Publiczną w Tarnowie Podgórnym.
Gdyby tragedię Słowackiego znał Quentin Tarantino, zapewne zrobiłby z niej oskarowy film, w końcu jest w tym dramacie to, co charakteryzuje jego produkcje – dużo krwi i ważna pytania. Jakie? Czy prawdą jest , że cel uświęca środki? Czy można dojść do władzy w sposób niegodny, a potem jej nadużywać? Czy złe czyny powinny być karane? Czy napisany na obczyźnie w 1834 roku dramat dotyka współczesnych spraw Polski i Polaków?
Uczniowie LO wraz z nauczycielem
Czytanie