6 czerwca 2018

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny Eko Planeta

Jak co roku uczniowie klas z rozszerzoną biologia uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym organizowanym przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W tym roku test składający się z 30 pytań zamkniętych o różnym stopniu trudności  oraz jednego zadania otwartego rozwiązywało 15 uczniów z klasy I c, II c i III c. Uczniowie musieli wykazać się kreatywnością i wiedzą przedstawiając własne  sposoby efektywnej ochrony zwierząt dziko żyjących.
Wypełnione karty odpowiedzi, celem ich sprawdzenia zostały przesłane do organizatora do Grodziska  Mazowieckiego.
Analizując otrzymanie wyniki można z dumą stwierdzić, iż wszyscy uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy ekologicznej, jednak zwycięzca może być tylko jeden.
Najlepszy wynik uzyskała Joanna Płócienniczak z klasy II c której wręczona została nagroda. Dodatkowo, Paulinie Grzędzie, również z klasy II c, przyznane zostało  wyróżnienie. Obie laureatki otrzymały dyplomy.

Optymizmem napawają wyniki osiągnięte przez uczniów klasy I c. Daje to nadzieję na poszerzenie wiedzy oraz umiejętności, którymi będą mogli się wykazać w następnej edycji konkursu.

Wszystkim uczestnikom gratuluję uzyskanych wyników.

Szkolny koordynator
Alina Śmidoda