11 marca 2019

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny Eko Planeta.

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Eko-Planeta”, przeprowadzanego przy współpracy merytorycznej z Międzywydziałowym Studium Ochrony Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie  jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim.
Ideą Konkursu jest upowszechnienie wiedzy o ochronie środowiska i zagrożeniach wynikających z rozwoju gospodarczego, aktywizacja miłośników ojczystej przyrody poprzez prezentowanie i honorowanie ich osiągnięć, poszerzenie wśród młodzieży wiedzy o przyrodzie Polski

W tegorocznej edycji konkursu uczniowie klasy II c z rozszerzoną biologią rozwiązywali test składający się z 30 pytań zamkniętych o zróżnicowanym poziomie trudności i  jednego pytania otwartego . Po przeprowadzeniu pierwszego etapu nastroje panujące wśród uczniów są bardzo optymistyczne. Karty odpowiedzi zostały przesłane do organizatora konkursu, gdzie zostaną sprawdzone. Wyniki dla szkół ponadgimnazjalnych zostaną ogłoszone 30 kwietnia 2019 roku.

Szkolny organizator

nauczycielka biologii