5 grudnia 2017

Podpisanie porozumienia

12 stycznia 2016 roku Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie Podgórnym Paweł Smolibocki podpisał porozumienie o współpracy z Dziekanem Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Tadeuszem Wallasem.

Na mocy porozumienia uczniowie liceum będą mogli uczestniczyć w wybranych zajęciach akademickich, wykładach, debatach oraz warsztatach dziennikarskich, reporterskich, fotograficznych, redaktorskich, retorycznych i erystycznych. Popularyzacja nauk społecznych oraz technik dziennikarskich odbywać się będzie także w murach szkoły, poprzez organizację debat oxfordzkich, wykładów i warsztatów z udziałem pracowników naukowych wydziału.

Warto przypomnieć, iż jest to już  trzecia umowa o współpracy dydaktycznej podpisana przez dyrektora Liceum z jednostkami wydziałowymi UAM. Z oferty Wydziału Biologii nasi uczniowie korzystają od kilku lat uczestnicząc między innymi w zajęciach terenowych w Jeziorach, wykładach i ćwiczeniach. Od roku oficjalnie współpracujemy z Wydziałem Filologii Polskiej i Klasycznej UAM. Największym zainteresowaniem cieszą się zajęcia organizowane w Katedrze Filmu, TV i Nowych Mediów. Pracownicy naukowi prowadzą również warsztaty filmowe połączone z dyskusją w murach naszej szkoły. Bardzo aktywnie rozwija się także współpraca z Wydziałem Matematyki poznańskiej uczelni.

Nie ulega wątpliwości, iż objęcie patronatem akademickim uczniów naszego liceum wpływa na podniesienie jakości kształcenia, przede wszystkim jest jednak realizacją priorytetu, którym kieruje się szkoła  na co dzień – dbałości o rozwój każdego ucznia.