11148881_863337583713250_1885478092_n
27 marca 2018

Podpisanie umowy o współpracy

Dnia 10 kwietnia 2015 roku w hallu LO odbyła się uroczystość podpisania Porozumienia o współpracy na mocy, którego klasy humanistyczne Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie Podgórnym Ia i II a zostały objęte patronatem akademickim Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Umowa została podpisana przez Prorektora UAM prof. Dr hab. Zbigniewa PILARCZYKA, Dziekan Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM prof. Bogumiłę KANIEWSKĄ oraz Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie Podgórnym mgr Pawła SMOLIBOCKIEGO.

W uroczystości uczestniczyli goście: Prodziekan Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Anna PIOTROWICZ, Profesor w Zakładzie Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej prof. dr hab. Beata GROMADZKA - koordynatorka współpracy ze strony uczelni, Dyrektor Instytutu Filologii Słowiańskiej prof. zw. dr hab. Bogusław ZIELIŃSKI,  Kierownik Katedry Filmu, Telewizji i Nowych Mediów prof. dr hab. Wojciech OTTO, Dyrektor do spraw dydaktycznych Instytutu Filologii Polskiej dr Krzysztof SKIBSKI oraz Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie Podgórnym mgr  Paweł SMOLIBOCKI, mgr Anna ORGANISTA anglistka i wychowawczyni klasy I a, mgr Anna GOROŃSKA  matematyczka  i wychowawczyni klasy II a i  uczniowie klas humanistycznych. Przewodniczący szkoły Łukasz DUDA i Mateusz WOŹNY z klasy I a wraz z dr Magdaleną GAWROŃSKĄ-GARSTKA (szkolną koordynatorką do spraw współpracy z uczelniami) prowadzili część oficjalną spotkania natomiast mgr Grażyna SMOLIBOCKA założycielka i koordynatorka szkolnej grupy teatralnej „Przy okazji” wraz z uczniami przygotowała część artystyczną uroczystości.

Uczniom klas akademickich LO w Tarnowie Podgórnym życzymy, aby byli humanistami XXI wieku, wszechstronnie wykształconymi, wrażliwym na świat i innych ludzi.

11134454_863337433713265_188798000_n