14 czerwca 2023 | Anna Gorońska

Podsumowanie konkursu Matematyki bez Granic

Co roku na przełomie lutego i marca organizowany jest finał konkursu „Matematyka bez Granic”. Udział w nim biorą pierwsze klasy liceum oraz ósme klasy szkół podstawowych. Uczniowie liceów mają do rozwiązania 13 zadań, natomiast ósmoklasiści 10.  Uczniowie mają 90 minut na rozwiązanie zadań, co wiąże się z maksymalnym skupieniem i umiejętnością pracy w grupach. Konkurs nie jest tylko rywalizacją o pierwsze miejsce, ale przede wszystkim dobrą zabawą.

30 maja 2023 na  Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu już po raz kolejny odbyło się uroczyste podsumowanie XXXIV już edycji tego konkursu, którego Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Tarnowie Podgórnym jest  organizatorem w Wielkopolsce. Nagrody,  które otrzymali uczniowie zwycięskich klas, sfinansowane zostały przez:  Powiat Poznański oraz firmy: Robo-Kop, Democo Poland, Schattdecor oraz Daffi.

Mimo wielkiego stresu, które wiązało się z przeprowadzeniem tej uroczystości, wszystko zakończyło się pomyślnie. Prowadzący Oliwia Mierzwa  i Wiktor Środecki spisali się na medal, to dzięki nim podsumowanie przebiegło sprawnie i w miłej atmosferze. Nad całością czuwała Pani Anna Gorońska-koordynator konkursu w regionie Wielkopolska. Cieszy nas to, że konkurs „Matematyka bez Granic” spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.  W tegorocznej edycji udział wzięło 1289 uczniów. Rekompensacją za poświęcony czas podczas oceniania zadań oraz organizacji finału jest ilość uśmiechniętych twarzy nagrodzonych uczniów.

Uroczystość zakończyła się wysłuchaniem interesującego wykładu pt. „Średnio, czyli jak?” wygłoszonym przez Pana prof. dr hab. Mieczysława Cichonia Prezesa Poznańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Gratulacje należą się uczestnikom, a przede wszystkim zwycięzcom XXXIX edycji konkursu „Matematyka bez Granic”.

Zwycięzcami tegorocznej edycji były następujące klasy:

Zajęte miejsce

kategoria