22 kwietnia 2020 | IIIB

Podziękowanie klasy III B

Szanowna Dyrekcjo, Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Szkoły!

Nadeszła właśnie chwila, kiedy przyszło nam się pożegnać. Dla nas, absolwentów, jest ona niezwykle ważna, ponieważ dzisiejszy dzień zamyka pewien etap w naszym życiu. Etap, w którym wkroczyliśmy w dorosłość, zmierzyliśmy się z pierwszymi poważnymi problemami. Pierwszy rok minął niesamowicie szybko. Zawiązaliśmy wiele nowych, wartościowych znajomości. Wspólne spędzaliśmy przerwy, wyjazdy. Druga klasa to przede wszystkim osiemnastki, a co za tym idzie zmęczenie i ogrom nauki. Dziesięć miesięcy upłynęło nie wiadomo kiedy. A klasa trzecia? Ledwo wróciliśmy do szkoły po studniówce, a już przyszło nam się pożegnać. Ze względu na okoliczności, nie możemy się dziś spotkać, dlatego chociaż w ten sposób pragniemy złożyć płynące z serca podziękowania za trzyletnią współpracę. Dziękujemy za trud włożony w naszą edukację, dobre słowo, cierpliwość. Zdarzały się lepsze i gorsze dni, zwycięstwa i porażki, ale już pierwsze chwile spędzone w szkole przekonały nas, że możemy na Was polegać. Zawsze z uśmiechem na ustach podnosiliście nas na duchu. Dziękujemy za wszystkie dni spędzone razem, nie tylko te w murach szkoły, podczas których odkrywaliśmy świat. Za radość z naszych sukcesów, wsparcie w trudnych chwilach i nieustającą motywację do zdobywania wiedzy. Dziękujemy za codzienne, niezwykle trudne i mozolne budowanie naszych wnętrz. Jednocześnie przepraszamy za przykrości, których byliśmy przyczyną. Nauczyliście nas nie tylko nowych worów matematycznych, tego jak pisać rozprawki, poprawnie wypowiadać się w językach obcych, ale przede wszystkim pokazaliście jak żyć i wykorzystywać własne zdolności. Wierzymy, że Wasz wysiłek uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych. Z całego serca chcielibyśmy życzyć Państwu dalszych sukcesów zawodowych, a także wytrwałości i cierpliwości. Niech każdy dzień będzie lepszy od poprzedniego. Początki są trudne, zakończenia również, lecz uważamy, że te trzy lata spędzone w naszym liceum były doskonałym wstępem do dorosłego, dojrzałego życia i nauczyły nas pokonywania przeszkód. Opuszczając szkolne mury, wciąż będziemy mieć w pamięci wszystkie spędzone tu chwile. Zabieramy ze sobą bagaż doświadczeń i wyruszamy w dalszą drogę. Nasza trzyletnia podróż dobiegła końca: Jakże nie pisać wierszy, jakże nie płonąć. Za dar najpiękniejszy, za serce.

Klasa IIIB
Dominika Adamczak