15 listopada 2021

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki z naszym udziałem

W poniedziałek 15.11.2021 r. klasa II B wraz z p. Moniką Wiśniewską wybrała się na Wydział Matematyki i Informatyki, aby uczestniczyć w wydarzeniach związanych z obchodami Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.
Uczniowie wzięli udział w wykładzie "TikTok, YouTube i inne cyfrowe narkotyki" podczas którego dowiedzieli się o sposobach, w jakie sztuczna inteligencja przejęła kontrolę nad umysłami wielu z nas oraz jak się przed tym chronić.
Wzięli też udział w warsztatach, na których dowiedzieli się w jaki sposób rozwiązujemy obrazki logiczne oraz w wykładzie - Matematyka i wyborcza geografia- gdzie mieli możliwość, by zadać sobie pytanie czy granice okręgów i uzyskane wyniki są sprawiedliwe?
Podsumowaniem pobytu było stworzenie własnej gry komputerowej w Python z użyciem środowiska PixBlocks .
Poznański Festiwal Nauki i Sztuki - kolaż zdjęć
Uczniowie na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM