15 października 2023

Prawybory w Liceum

Liceum zagłosowało w prawyborach parlamentarnych.
To już tradycja, że uczymy się demokracji , a nie tylko o demokracji, w sposób czynny. Dyskusjom nie było końca - o zasadności, o poglądach,o patriotyzmie,  o obowiązku. Samorząd Uczniowski nagrał sondę,  w której pytał, czy warto iść na wybory. Czekaliśmy na wyniki z taką samą dozą emocji, jaka towarzyszy podczas wieczoru wyborczego. Nasza młodzież niezależnie czy już pelnoletnia, czy nie, mogła poczuć sprawczość swoich decyzji - teraz w symulacji w wyborach, a za chwilę jako obywatele. Czekamy na wyniki wyborów, chętnie porównamy, jak preferencje wyborcze naszych uczniów wyglądają na tle tych w kraju. Jedno wiadomo- wiemy, że to święto demokracji, w którym trzeba uczestniczyć.
Prawybory1
Prawybory