30 marca 2020

Próbny egzamin maturalny

Przystępujemy do matury próbnej z CKE.
Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, pliki z danymi do zadań z informatyki oraz zapisy nutowe i fragmenty muzyczne do zadań z historii muzyki, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (
www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w poniższych terminach.

Terminy próbnego egzaminu maturalnego

Arkusze zamieszczone na stronie internetowej ok. godz. 9:00

Arkusze zamieszczone na stronie internetowej ok. godz. 14:00

2 kwietnia (czwartek)

• język polski (PP)
  • język polski (PR)
  • fizyka (PR)

3 kwietnia (piątek)

• matematyka (PP)
  • matematyka (PR)
  • filozofia (PR)

6 kwietnia (poniedziałek)

• języki obce nowożytne
  • (angielski, niemiecki) (PP)
  • języki obce nowożytne
  • (angielski,  niemiecki) (PR)

7 kwietnia (wtorek)

• biologia (PR)
  • wos (PR)
  • geografia (PR)
  • informatyka (PR)

(środa)

• chemia (PR)
  • historia (PR)

uwaga:

Uczniowie sami pobierają  materiały ze strony CKE lub wybranej OKE – rozwiązują zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w formie:

• w pliku w edytorze tekstów lub
  • na wydruku lub
  • na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.
Szczegółowe informacje na temat przekazywania informacji zwrotnej o napisanym egzaminie przekaże nauczyciel danego przedmiotu.

Zasady oceniania rozwiązań zadań zostaną w pierwszej kolejności przekazane wyłącznie dyrektorom liceów i techników, w których w 2020 r. jest przeprowadzany egzamin maturalny. 15 kwietnia br. zasady oceniania zostaną zamieszczone na stronie internetowej CKE.

Informacje dodatkowe na temat organizacji egzaminu:

Dodatkowe informacje na stronach CKE i OKE

Szczegółowe informacje o egzaminie maturalnym dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele mogą z tych stron nieodpłatnie pobrać:

• informatory o egzaminie maturalnym zawierające przykładowe zadania wraz z rozwiązaniami;
  • arkusze próbne, arkusze pokazowe;
  • zbiory zadań do egzaminu maturalnego – zorganizowane wg działów, ze szczegółowymi wyjaśnieniami, doskonałe do powtórek;
  • filmy dot. egzaminu maturalnego z języka polskiego, chemii, biologii;
  • materiały dotyczące części ustnej egzaminu maturalnego z języka polskiego;
  • materiały dotyczące egzaminu maturalnego z języka polskiego;
  • materiały dotyczące części ustnej egzaminu maturalnego z języka obcego nowożytnego
  • zbiory zadań z matematyki;
  • 76 filmów dotyczących różnych zagadnień z matematyki;
  • arkusze egzaminacyjne z lat 2015–2019.
Próbny egzamin maturalny – informacja MEN i CKE chłopiec wskazuje napis