25 września 2019

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA

WYMAGANIA OBOWIĄZUJĄCE NA LEKCJI  MATEMATYKI

1. Na lekcji MATEMATYKI powinieneś mieć:
a) co najmniej 60 kartkowy zeszyt w kratkę - na lekcję,
b) przybory geometryczne (ołówek cyrkiel, linijka, ekierka, kalkulator prosty),
c) podręcznik, (klasa 3: zbiór zadań/arkusze)
d) papier A4 w kratkę na prace klasowe.

2. Masz prawo zgłosić trzy (klasa I) oraz pięć razy (klasa II i III) w semestrze nieprzygotowanie do zajęć, wynikające z choroby, sytuacji losowych itp. (nie dotyczy to zapowiedzianych prac klasowych, semestralnych). Wyjątek stanowi dłuższa choroba, pobyt w szpitalu (powyżej tygodnia).

3. Oceny cząstkowe w semestrze otrzymujesz za:
a) sprawdziany z ostatnich trzech zajęć (nie muszą być zapowiedziane),
b) prace klasowe, prace semestralne z większej partii materiału (zapowiedziane z tygodniowym wyprzedzeniem),
c) odpowiedź ustną/sprawdzian,
d) aktywność na lekcjach,
e) zadanie domowe,
f) zeszyt, praca długoterminowa

4. Jeśli nie przystąpiłeś do pracy klasowej i w ciągu tygodnia od powrotu do szkoły nie zgłosisz się do nauczyciela, aby ustalić nowy termin, otrzymujesz ocenę niedostateczną.

5. Poprawić możesz każdą ocenę z pracy klasowej/semestralnej oraz z kartkówki. Na każdą pracę pisemną przypada tylko jeden ustalony wspólnie z klasą termin. Wówczas podstawą do obliczenia średniej ważonej jest ta ocena z pracy, która jest korzystniejsza dla Ciebie.

6. Ocena na zakończenie roku jest średnią arytmetyczną ze średnich ważonych semestru I i II. Zaliczone musisz mieć obydwa semestry. Zagrożenie oceną niedostateczną wystawiane jest do średniej 2,0.

SYSTEM ŚREDNIEJ WAŻONEJ NA LEKCJI MATEMATYKI

1. Tabela przyporządkowania wagi poszczególnym formom aktywności ucznia:

Forma aktywności

waga

Praca klasowa semestralna, próbna matura

Praca klasowa

Odpowiedź ustna, referat

Sprawdzian/kartkówka z ostatnich 3 lekcji

Projekt, praca długoterminowa

Aktywność, praca na lekcji, zadanie domowe

Progi wymagane na poszczególne oceny:

Ocena