25 września 2019

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA

PRZYRODA – część geograficzna

Nauczyciel: Beata Matysiak-Chudzińska

I. Obowiązkowe pomoce dydaktyczne:

- podręcznik „Przyroda ” J. Kop, M. Galikowski, R. Hassa, M. Kaczmarzyk, A. Mrzigod, J.Mrzigod, M. Więckowski – część 1 i2 wydawnictwo Nowa Era,
- atlas geograficzny.

II. Ocenianiu podlegają następujące formy pracy ucznia:

- odpowiedzi ustne (przynajmniej raz w semestrze, obowiązuje znajomość materiału z trzech ostatnich lekcji),
- sprawdziany (przynajmniej raz w semestrze, obowiązuje znajomość całego działu lub działów), - kartkówki (przynajmniej raz w semestrze, obowiązuje znajomość materiału z trzech lekcji), - orientacja na mapie (na bieżąco), - prace domowe (na bieżąco), - praca na lekcji (na bieżąco), - prace dodatkowe (dla uczniów chętnych, na bieżąco).

III. Wszystkie sprawdziany, kartkówki, odpowiedzi ustne są oceniane wg następującej skali:

> 100 i 100% - cel
99-90 % - bdb
89-75% - db
74-56% - dst
55-40% - dop
< 40% - ndst

IV. Uczeń, który otrzymał ocenę niedostateczną ze sprawdzianu może ją poprawić. Termin i formę poprawy ustala nauczyciel.

V. Uczeń, który nie pisał sprawdzianu lub zapowiedzianej kartkówki w pierwszym terminie zalicza materiał zaraz na następnej lekcji. Jednakże ostateczny termin i formę poprawy ustala nauczyciel.

VI. Uczeń ma prawo raz w semestrze zgłosić nieprzygotowanie do lekcji.

VII. Usprawiedliwienie nieprzygotowania nie dotyczy zapowiedzianych: sprawdzianów, kartkówek, orientacji na mapie.

VIII. Informację o nieprzygotowaniu zgłasza uczeń na początku lekcji.

IX. Wszystkie pozostałe wymagania i ustalenia zgodnie z Szkolnym Systemem Oceniania.

PRZYROD