11 września 2018

Przedmiotowy system oceniania

SYSTEM ŚREDNIEJ WAŻONEJ

NA LEKCJI MATEMATYKI IIIc

1. Tabela przyporządkowania wagi poszczególnym formom aktywności ucznia:

Forma aktywności

waga

Praca klasowa semestralna, „próbna matura”

8

Praca klasowa

6

Odpowiedź ustna/, referat

Sprawdzian z ostatnich 3 lekcji

Projekt, praca długoterminowa

3

Aktywność, praca na lekcji, zadanie domowe

2

1

2. Średnia ważona liczb a , a ,..., a , którym przypisano wagi odpowiednio p , p ,..., p , wyraża się wzorem:

3. Podstawą wystawienia oceny końcowosemestralnej jest średnia ważona ocen otrzymanych w ciągu całego semestru.

4. Uwagi:

• Jeśli nie przystąpiłeś do pracy klasowej i w ciągu tygodnia od powrotu do szkoły nie zgłosisz się do nauczyciela aby ustalić nowy termin, otrzymujesz ocenę niedostateczną.
  • Masz prawo poprawić wszystkie prace klasowe, oraz trzy sprawdziany z ostatnich trzech lekcji, po zajęciach  w terminie wyznaczonym przez nauczyciela. Wówczas podstawą do obliczenia średniej ważonej jest ta ocena z pracy klasowej, która jest korzystniejsza dla Ciebie. Jeśli nie skorzystałeś z dodatkowego terminu nie masz już możliwości poprawy (bez względu na przyczyny).
  • Przygotowania do matury, które w całości są powtórzeniami mają po zakończeniu działu pracę kasową bez powtórzenia.

5. Ocena na zakończenie roku jest średnią arytmetyczną ze średnich ważonych semestru I i II.

6. Progi wymagane na poszczególne oceny:

celujący

1     - 1,39

WYMAGANIA OBOWIĄZUJĄCE NA LEKCJI

MATEMATYKI klasa IIIc

Na lekcji MATEMATYKI powinieneś mieć:

• co najmniej 60 kartkowy zeszyt w kratkę - na lekcję,
  • 1 zeszyty do powtórek (do poziomu podstawowego)
  • przybory geometryczne (ołówek cyrkiel, linijka, ekierka, kalkulator prosty),
  • podręcznik.
  • zestawy maturalne poziom podstawowy „Nowa Era”

Masz prawo zgłosić cztery razy w semestrze nieprzygotowanie do zajęć, wynikające
z choroby, sytuacji losowych itp. (nie dotyczy to zapowiedzianych prac klasowych). Wyjątek stanowi dłuższa choroba, pobyt w szpitalu (ponad miesięczny).

Oceny cząstkowe w semestrze otrzymujesz za:

• sprawdziany z ostatnich trzech zajęć (nie muszą być zapowiedziane),
  • prace klasowe z większej partii materiału (zapowiedziane z tygodniowym wyprzedzeniem), w tym sprawdziany z działów powtórzeniowych.
  • „matury próbne”
  • odpowiedź ustną (w formie odpowiedzi z omówionych arkuszy maturalnych)
  • aktywność na lekcjach,
  • zadanie domowe,
  • zeszyt, praca długoterminowa

Jeśli nie przystąpiłeś do pracy klasowej i w ciągu tygodnia od powrotu do szkoły nie zgłosisz się do nauczyciela, aby ustalić nowy termin, otrzymujesz ocenę niedostateczną. Twoja aktywność na lekcji to co najmniej dwukrotna poprawna odpowiedź na  zajęciach, do której zgłaszasz się „na ochotnika”. Za odpowiedź taką otrzymujesz   „+ ”. Trzy  „+”  daje ocenę bardzo dobrą.

Za nieprawidłowe odpowiedzi na lekcjach, brak podstawowych wiadomości, częściowy brak zadania otrzymujesz „–”. Trzy „–” dają ocenę niedostateczną.

Podstawą wystawienia oceny końcowosemestralnej będzie średnia ważona ocen otrzymanych w ciągu całego semestru.