15 września 2023

Przedmiotowe Zasady Oceniania

Przedmiotowe Zasady Oceniania – fizyka

1. Od ucznia wymaga się:
a)    aktywnej i bezpiecznej pracy zgodnej z BHP pracowni fizyczno-chemicznej;
b)    przygotowania się do kartkówek i sprawdzianów;
c)    wykonywania zadań na zaliczenie;
d)    przynoszenie ołówka, linijki gumki, zeszytu i podręcznika.

2. Na fizyce stosowane będą następujące formy sprawdzania wiadomości:
a)    sprawdziany lub testy (z dużej części materiału tj. rozdział; zapowiedziane z tygodniowym wyprzedzeniem; uczeń otrzymuje zagadnienia powtórzeniowe)
b)    kartkówki niezapowiedziane z trzech jednostek lekcyjnych
c)    odpowiedź ustna (z trzech jednostek lekcyjnych, tj.zadania i definicje)
d)    praca na lekcji
e)    projekt (praca długoterminowa wykonywana w domu lub szkole jedna w roku szkolny)
f)     referat (długa forma pisemna)
g)    prezentacja (krótka forma multimedialna)
h)    aktywność na lekcji

3. Zadania na zaliczenie są zadaniami obowiązkowymi. Informacje co do kryterium wykonania i zaliczenia umieszczone zostaną w kalendarzu klasy. Zadania oddane po terminie zostanie oceniona na ocenę niedostateczną.

4. Sprawdziany są obowiązkowe. Uczeń ma możliwość poprawy każdego sprawdzianu lub testu.

5. W przypadku nieobecności ucznia na sprawdzianie ma obowiązek umówić się z nauczycielem i napisać sprawdzian w terminie dwóch tygodni od powrotu.

7. Procedura otrzymania oceny wyższej niż przewidywana roczna opisana jest w Statucie Szkoły.

Do sytuacji nieopisanych w PSO zastosowanie na Statut Szkoły .

8. Przedział procentowy oceny sumującej (sprawdziany, kartkówki) zgodny z PSO szkoły:

100% - celujący
90% - 99% - bardzo dobry
75% - 89% - dobry
56% - 74% - dostateczny
40% - 55% - dopuszczający
mniej niż 40% - niedostateczny

9. Uczeń ma prawo zgłosić dwa nieprzygotowanie do lekcji na semestr (jeżeli wg planu dwie lekcje fizyki, to ma dwa nieprzygotowania w semestrze, jeżeli jedna lekcja to jedno nieprzygotowanie,).

logo