10 września 2023

Przedmiotowe Zasady Oceniania

Przedmiotowe Zasady Oceniania z Edukacji dla Bezpieczeństwa

1. Oceny cząstkowe uczeń otrzymuje za:

• prace pisemne-sprawdziany,
  • odpowiedź pisemną z materiału z ostatnich 3 lekcji – kartkówki,
  • odpowiedź ustną z ostatnich 3 lekcji lub lekcji bieżącej,
  • przygotowanie referatu lub inne prace dodatkowe,
  • zadania pisemne i ustne wykonywane na lekcjach,
  • zadania domowe,
  • prace przy organizacji i prowadzeniu imprez związanych tematycznie z EDB,
  • aktywność na lekcji,
  • udział w konkursach i zawodach związanych tematycznie z EDB.

2. Uczeń może jeden raz w semestrze zgłosić nieprzygotowanie do zajęć.

3. Brak oceny z prac pisemnych i kartkówek spowodowany nieobecnością lub zgłoszonym nieprzygotowaniem, uczeń powinien uzupełnić najdalej w 14 dni od nieobecności. W przypadku dłuższej nieobecności spowodowanej chorobą uczeń powinien zaliczyć materiał w ciągu 14 dni od powrotu ucznia do szkoły.
Nie zaliczenie skutkuje oceną niedostateczną.

4. Oceny negatywne mogą być poprawiane w okresie 14 dni od otrzymania oceny, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z prowadzącym zajęcia.

5. Ocena semestralna jest średnią ocen uzyskanych w semestrze.

6. Ocena roczna jest średnią z dwóch semestrów tylko w przypadku, gdy żaden z nich nie jest oceniony na niedostateczny.

7. Uczeń może uzyskać ocenę celującą tylko w przypadku posiadania wiedzy obejmującej cały materiał zawarty w podręczniku i potrafi się nią posługiwać, oraz za udokumentowany udział lub prace w organizacji imprez związanych tematycznie z EDB i uzyskanie dodatkowych uprawnień (np. kurs młodszego ratownika wodnego, kurs (kwalifikowanej) pierwszej pomocy przedmedycznej np. w PCK, działalność w drużynie młodzieżowej Ochotniczych Straży Pożarnych, itp.)

8. Ocena niedostateczna, którą otrzyma uczeń za nieuczciwe korzystanie z pomocy w trakcie sprawdzianów i kartkówek, nie podlega poprawie.

Logo