26 czerwca 2020

Przemówienie Dyrektora szkoły

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego jest inne niż zwykle  W taki sposób żegnaliśmy już maturzystów. Dzisiaj z kolei uczniowie klas pierwszych i drugich odbierają świadectwa.

Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań i refleksji nad okresem ciężkiej pracy Waszej, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. Takie podsumowania będą odbywały się w kameralnym gronie w mniejszych grupach uczniów wraz z wychowawcami w klasach. Na to większe i bardziej ogólne pozwolę sobie w tym miejscu.

W minionym roku szkolnym uczestniczyliście i zwyciężaliście w konkursach, olimpiadach, kołach naukowych. Byliście aktywni w Samorządzie Szkolnym, Kole teatralnym, Szkolnym Klubie Debat Oksfordzkich, Wolontariacie i wielu innych okazjonalnych, często spontanicznych inicjatywach, które bardzo chętnie podejmowaliście. Ponadto, wszystkie te działania, może inaczej, może w mniejszym stopniu ale nadal kontynuowaliście również w okresie pracy zdalnej. Nie był to łatwy czas. Pamiętamy, 11 marca znaleźliśmy się w nowej sytuacji. Czas pandemii koronawirusa był wyzwaniem  dla nas wszystkich. Stanęliśmy przed koniecznością wprowadzenie zdalnego nauczania i … świetnie sobie z tym poradziliśmy.

W takich okolicznościach staneliście na wysokości zadania wykazując się dużą samodyscypliną i zaangażowaniem. Szczególnie chciałam tutaj wymienić dwie osoby które uzyskały najwyższe średnie i nominację do Stypendium Prezesa Rady Ministrów:

• Po szkole gimnazjalnej Adam Piekarek z klasy IIb ze średnią 5,3
  • Po szkole podstawowej Martyna Braniewicz z klasy Ib/cp ze średnią 5,27

Wyniki te wraz z 20 stypendiami Wójta Gminy Tarnowo Podgórne dla uczniów naszej szkoły mówią o Waszym wielkim potencjale i pracowitości.

Dziękuję nauczycielom za ich trud i zaangażowanie, szczególnie w okresie pracy zdalnej, dziękuję wszystkim pracownikom szkoły za umiejętność odnalezienia się w tej nietypowej sytuacji, dziękuję Rodzicom za wsparcie i wyrozumiałość. Dziękuję Wam drodzy uczniowie za ten rok jakże trudnej pracy.

Na wakacyjny czas życzę Wam, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły zdrowia dla Was i Waszych najbliższych, bezpiecznego udanego wypoczynku, niekoniecznie daleko od domu. Jak powiedział Antoine de Saint-Exupéry „Nie odległością mierzy się oddalenie. Za murem swojskiego ogrodu może się kryć więcej tajemnic niż za murem chińskim”

Ciekawych wycieczek za mur swojego ogrodu i do zobaczenia we wrześniu (mam nadzieję) w szkole!

Mirosława Przyłudzka-Moryl

1593127139