25 maja 2026
Spotkanie teorii z praktyką - zajęcia laboratoryjne na Wydziale Biologii UAM.
Klasa 1c medyczno- przyrodnicza, jako klasa patronacka wydziału uczelni uczestniczyła w specjalnie dla niej zorganizowanych zajęciach poświęconych bioróżnorodności, pasożytom oraz mikroskopii elektronowej. Podczas ćwiczeń uczniowie poznali wiele egzotycznych gatunków roślin i zwierząt, różne gatunki organizmów i ich rolę w ekosystemach, a także analizowali budowę i sposób funkcjonowania pasożytów. Uczyli się zasad profilaktyki zakażeń oraz rozpoznawania objawów tych zakażeń i chorób. Szczególnie interesujące były zajęcia z mikroskopii elektronowej, dzięki którym mogli obserwować struktury komórkowe w bardzo dużym powiększeniu i poznać nowoczesne metody badań biologicznych.
Alina Stephan- Śmidoda










