25 maja 2026

Spotkanie teorii z praktyką - zajęcia laboratoryjne na Wydziale Biologii UAM.

Klasa 1c medyczno- przyrodnicza, jako klasa patronacka wydziału uczelni uczestniczyła  w specjalnie dla niej zorganizowanych zajęciach poświęconych bioróżnorodności, pasożytom oraz mikroskopii elektronowej. Podczas ćwiczeń uczniowie poznali wiele egzotycznych gatunków roślin i zwierząt, różne gatunki organizmów i ich rolę w ekosystemach, a także analizowali  budowę i sposób funkcjonowania pasożytów. Uczyli się zasad profilaktyki zakażeń oraz rozpoznawania objawów tych zakażeń i chorób. Szczególnie interesujące były zajęcia z mikroskopii elektronowej, dzięki którym mogli obserwować struktury komórkowe w bardzo dużym powiększeniu i poznać nowoczesne metody badań biologicznych.
 
                                                                                                               Alina Stephan- Śmidoda
IMG_20260520_084419
IMG_20260520_090603
IMG_20260520_090723
IMG_20260520_091957
IMG_20260520_093541
IMG_20260520_095631
IMG_20260520_095635
IMG_20260520_105521
IMG_20260520_105841
       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.