18 maja 2021

STACJONARNE Drzwi Otwarte

w Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie Podgórnym
27 maja 2021 r. godz. 18:00–20:00

Pandemia Covid-19 nadal trwa, jednak życie toczy się dalej – już niedługo ósmoklasiści podejdą do pierwszego, ważnego w ich życiu egzaminu, który pozwoli im wybrać szkołę, gdzie będą kontynuować naukę. Wybór szkoły średniej to niezwykle ważna decyzja głównie dlatego, że to właśnie ta szkoła jest swoistego rodzaju trampoliną do kolejnego etapu życia – zwykle studiów wyższych. Dobrze zdana matura, a na takiej zależy każdemu młodemu człowiekowi i jego rodzicom, to przepustka umożliwiająca wstęp na dowolną uczelnię i spełnienie marzeń w zakresie kariery zawodowej. Dlatego właśnie zapraszamy ósmoklasistów i ich rodziców do naszego Liceum. W roku szkolnym 2021/2022 proponujemy naukę w trzech klasach:
  • Klasa 1 A – profil językowo-prawniczy (przedmioty rozszerzone: język polski, język angielski, historia)
  • Klasa 1 B – profil politechniczny (przedmioty rozszerzone: matematyka, informatyka, język angielski)
  • Klasa 1 C – profil medyczno-przyrodniczy (przedmioty rozszerzone: biologia, chemia, język angielski)
Rodzicu ósmoklasisty! Ósmoklasisto! Przed Wami ważny wybór – z pewnością warto rozważyć ofertę naszego Liceum. Dlaczego?
  • Dobrze uczymy – robimy to już od 20 lat. Mamy za sobą wiele roczników maturzystów i większość z nich kontynuowało lub kontynuuje naukę na studiach wyższych.
  • Mamy ciekawą ofertę – proponujemy różnorodne profile, wiele kół zainteresowań i zajęć pozalekcyjnych oraz udział w projektach. Każda nasza klasa jest objęta patronatem uczelni wyższych na mocy podpisanych umów o współpracy.
  • Jesteśmy blisko – czy na pewno warto spędzać codziennie dwie lub więcej godzin, dojeżdżając do Poznania do szkoły? Może lepiej skorzystać z lokalnej szkoły – nie ustępujemy poziomem wielu poznańskim ogólniakom.
  • Mamy wspaniałą atmosferę – jesteśmy małą szkołą i to nasz ogromny atut. Nie tylko znamy się wszyscy (i lubimy), co pozwala otoczyć większą opieką młodego człowieka, ale również mamy korzystny plan lekcji, umożliwiający uczniom udział w zajęciach rozwijających ich potencjał po południu.
... powodów jest jeszcze wiele...

Chcesz je poznać? Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na Drzwi Otwarte, które odbędą się 27 maja 2021 roku od godz. 18:00 do 20:00

W spotkaniu weźmie udział Dyrekcja Szkoły, część grona pedagogicznego i nasi uczniowie. Przyjdź do nas do szkoły!!! To świetna okazja, aby z nami porozmawiać, zadać pytania, rozwiać wątpliwości – chociaż jedną mogę rozwiać od razu – czy warto?

Oczywiście, że warto! Czekamy na Was!!!

Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz cała społeczność Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie Podgórnym
Otwarta szkola - otwarta dla Ciebie